Kürtaj Fiyatları

Kürtaj Fiyatları 4 - 8 Haftalık Kürtaj Fiyatı 700 TL. olarak 8-10 Haftalık Kürtaj Fiyatı 800 TL olarak uygulanmakla birlikte sağlık kuruluşlarına bağlı olarak kürtaj ücreti 700 -1000 TL. fiyatlarla başlamaktadır.Bu nedenle Kürtaj yaptırmayı düşünen kadınlar çeşitli internet araştırmaları ile bu işlemin nasıl gerçekleştiği ve kürtaj ücretleri hakkında da bilgi sahibi olmak istiyor.

Anestezili Kürtaj

Anestezi altında yapılan kürtaj işleminde ağrı kesinlikle hissedilmez.Genel anestezi ile kürtaj yapılma işleminde genellikle kol üzerinden açılan damar yolundan verilen ilaçlar size 10 veya 15 dakikalık anestezi sağlar. Kürtaj işlemini görmez ve ağrı duymazsınız. 15 dakika istirahat edip yürüyerek gidersiniz. Kürtaj sonrası günlük aktivitelerinizi rahatlıkla yapabilirsiniz.

Vakumlu Kürtaj

Vakumlu Kürtaj riskler açısından en sık tercih edilen Güvenli Kürtaj yöntemidir. Vakumlu kürtaj hastane ortamında ve uzman doktorlar tarafından yapıldığında klasik kürtaj yöntemlerine göre çok daha az riskli bir operasyondur. Vakumlu kürtajın rahime zarar vermesi söz konusu değildir. Vakumlu kürtaj steril hastane ortamında yapılırsa sonraki dönemlerde kısırlığa sebep olmaz

Kürtaj İşlemi Hakkında Sık Sorulan Sorular

Kürtaj süresi sanıldığı üzere uzun süren bir operasyon değildir. Kürtaj işlemi ortalama 5-10 dakika arası sürmektedir.
Anestezi altında yapılan vakum kürtaj işlemlerimizde hastalarımız herhangi bir ağrı hissetmemektedir.
Kürtaj işlemi için hastanın kürtaj ameliyatından 4-5 saat öncesine kadar aç ve susuz kalması gerekmektedir.
Kürtaj işlemi sonrası ortalama 60 dakika sonrasında hasta taburcu olabilir. Hastanın, hastanede yatmasına ihtiyaç yoktur. Anesteziden sonraki toparlanma süreci tamamlanınca ve uzman hekimin onayıyla hasta evine dönebilir.
Kürtaj işleminden sonra herhangi bir pansumana gerek yoktur. Yalnızca genital bölgenin temizliği yapılırken özen gösterilmesi, kürtaj sonrası 10 gün kadar bir süre vajinal duş yapılmaması önerilir.
Kürtaj işlemi sonrası, adet sancısına benzer ağrıların olması normal bir durumdur.
Vakum yöntemi ile kürtaj işleminden sonra ilk 7-10 gün aralığında adet kanamasından daha az kanama olması normaldir.
Kürtaj sonrası aynı gün duş alınabilir. Yukarıda da bahsettiğimiz genital bölge temizliği ile ilgili uyarılara dikkat edildiği sürece aynı gün duş almakta bir sakınca yoktur. Kürtaj sonrası duş alırken ilk  10 gün ayakta duş alınması, su dolu küvete yatarak duş alınmaması tavsiye edilir.
Hayır belli olmayacaktır. Gebeliği sonlandırma operasyonu için kliniğimize başvuran hastalarımızın genel kaygılarından biri kürtaj olduklarının belli olup olmamasıdır.
Gelişen teknolojiyle birlikte, kürtaj işlemi ameliyat yöntemleriyle değil, vakum yöntemiyle ağrısız yapılmaktadır. Vakum yöntemiyle yapılan gebeliğin sonlandırılması işlemi, hastanın kürtaj olduğunu belli edebilecek bir iz bırakmamaktadır.
Kürtaj yaptıran kişinin kürtaj olduğunun anlaşılması söz konusu değildir.
Kürtaj işleminin mutlaka ve mutlaka bir kadın hastalıkları ve doğum uzmanı doktoru tarafından, steril ortamlarda yapılması gerekmektedir.
Kürtaj yapan klinikte, Hijyen-Sterilizasyon en önemli husustur.  Kullanılan aletlerin hastaya özel ve tek kullanımlık olmalıdır. Öncesinde detaylı bir muayene, sonrasında ise ilaçların düzenli kullanılması ve doktor takibi gerekmektedir.
Kürtaj yapan doktorlar, mutlaka ve mutlaka kadın hastalıkları ve doğum uzmanı olmalıdırlar. Kürtaj işlemi yasal mevzuata uygun ve steril koşullarda yapılmalıdır.
Kişinin genel sağlık durumu ve sonraki hamileliklerin sağlıklı olması açısından, mutlaka alanında uzman hekimlere, kürtaj yapan hastanelerde başvurmaları gerekmektedir. Maalesef,  klinik merkezi veya doktor adı altında yasa dışı ve sağlıksız koşullarda işlem yapan bir çok illegal işletme / şahıs bulunmaktadır.
Bu tarz illegal kürtaj merkezi ve kürtaj yapan yerlerden uzak durulması ve mutlaka tanınmış saygın uzman doktorlara başvurulması sağlığınız açısından oldukça önemlidir.
Kürtaj Sonrası ilk 14 gün cinsel ilişkiye girilmemelidir. Kanamanın bu süre içerisinde durmaması halinde 14 günlük süre geçmiş olsa da cinsel ilişkiye girilmemeli ve mutlaka uzman hekime başvurulmalıdır. Cinsel ilişkiye girmek için beklenen süre geçtikten sonra; doktorunuzun cinsel ilişkide korunma tavsiyesi oldu ise mutlaka bu talimatlara uyunuz.
1-2 gün adet gecikmesi olduysanız eczaneden alacağınız idrar testleri gebelik tespiti için yeterli olabilmektedir. Şüpheli durumlarda kan testi daha güvenilir sonuç vermektedir.
Hamilelik şüpheniz var ve danışmak istemeniz halinde telefon numaramıza whatsapp üzerinden idrar –  kan testi sonucunuzu yada resmini atarak kliniğimizden ücretsiz hamilelik bilginizi alabilirsiniz.
Evet aynı gün içerisinde İstanbul dışından da gelecek hastalarımızın vakum kürtaj işlemi gerçekleştirilerek gerekli kontroller eşliğinde taburcu olmaktadırlar.
Kürtaj için iletişime geçen hastalarımızın kişisel bilgileri yasalar gereği gizli tutulmaktadır. İstanbul’da yer alan anlaşmalı özel hastane kliniklerimizde gerçekleştireceğimiz kürtaj operasyonları kliniğimizdeki kişisel bilgileri ve hamilelik aşamasındaki bütün prosedürler kliniğimiz bünyesinde kalarak, yasalar çerçevesinde herhangi bir kişi ya da kuruma bildirilmemektedir.
Vakum yöntemi ile kürtaj işlemi öncesi gebeliğinizin dış gebelik olmadığının mutlaka ultrason ile bakılarak anlaşılması gerekmektedir.
Vakum yöntemi ile kürtaj işleminden sonraki 40 gün içerisinde adet olacaksınız.
Kürtaj yaptırmak isteyenler tarafından en çok sorulan sorulara bakıldığında; kürtaj e-devlette çıkar mı, kürtaj kayıtlara geçer mi, kürtaj sağlık ocağına bildirilir mi gibi kürtaj gizliliği konusunda çekinceler görülmektedir.
Klinik ve hastanemizde gizlilik konusunda endişe etmeden gizli kürtaj hizmeti alabilirsiniz.
Gizliliğe önem veren Kliniklerimizde kürtaj yaptırdığınızın bilgisi başka hiçbir kurumla paylaşılmamakta, bağlı olduğunuz sağlık ocağına, ailenize veya herhangi bir bireye bilgi verilmemektedir.
Merkezimize başvurunuz ve tedaviniz de dahil olmak üzere size ait tüm bilgiler yasal haklarınız kapsamında (TC Sağlık Bakanlığı Hasta Hakları Yönetmeliği RG 01.08.1998,23420 ) tümüyle gizli tutulmaktadır.
Üçüncü kişilere hastalığınız ve tedaviniz hakkında bilgi verilmesi mümkün değildir.

Kürtaj Bilgi Gizliliği

Kürtaj için iletişime geçen hastalarımızın kişisel bilgileri yasalar gereği gizli tutulmaktadır. İstanbul’da yer alan anlaşmalı özel hastanelerimizde gerçekleştireceğimiz kürtaj operasyonları kliniğimizdeki kişisel bilgileri ve hamilelik aşamasındaki bütün prosedürler kliniğimiz bünyesinde kalarak, yasalar çerçevesinde herhangi bir kişi ya da kuruma bildirilmemektedir.

Bekar - Evlilik Dışı kürtaj

18 yaşından büyükseniz ve evli değilseniz herhangi bir onay ya da izine ihtiyaç duymadan kürtaj yaptırabilirsiniz. Sadece sizin gebeliğin sonlandırılması talebiniz ve bu yöndeki beyanınız kürtaj yaptırmanız için yeterli olur. 18 yaş üstü bekar kişilerde kürtaj için sadece kendi onayı ile yapılabilir.Yasalar gereği bilgiler paylaşılmamalıdır.

Kızlık Zarı Dikimi Fiyatları

Kızlık Zarı Dikimi, Tıp dilindeki ismi Hymenoplasti olan ve halk arasında Kızlık Zarı Dikimi, Bekaret Zarı Dikimi, Kızlık Zarı Onarımı, Kızlık Zarı Tamiri gibi ifade edilen tedavi işlemi, kliniğimizde uzman hekimlerimiz ile gerçekleştirilen ameliyatlarındandır.

Kürtaj fiyatları Evlilik dışı kürtaj fiyatları 2022 Gizli kürtaj fiyatları Güncel kürtaj fiyatları 2022 İstanbul kürtaj fiyatları İstanbul Özel hastane kürtaj fiyatları vakumlu kürtaj fiyatları

Kürtaj Fiyatları

Kürtaj Fiyatları 4- 8 Haftalık Kürtaj Fiyatı 700 TL. olarak 8-10 Haftalık Kürtaj Fiyatı 800 TL olarak uygulanmakla birlikte sağlık kuruluşlarına bağlı olarak kürtaj ücreti 700 -1000 TL. fiyatlarla başlamaktadır.Bu nedenle Kürtaj yaptırmayı düşünen kadınlar çeşitli internet araştırmaları ile bu işlemin nasıl gerçekleştiği ve kürtaj ücretleri hakkında da bilgi sahibi olmak istiyor. Detaylı Bilgi >>>

Kürtaj Fiyatları 

Kürtaj fiyatları genel olarak ortalama 700 -1000 TL. aralığında başlamaktadır. Kürtaj fiyatları  kürtaj işleminin yapıldığı sağlık kuruluşlarına göre değişkenlik gösterebilmektedir.
Kürtaj fiyatları hakkında gebeliğin tahliye edilmesi amacıyla gerçekleştirilen anestezili vakumlu kürtaj işlemi, yeni tekniklerin geliştirilmesi ile birlikte artık daha kolay atlatılan bir sürece dönüştü.
Günümüzde, tüm dünya genelinde en çok tercih edilen kürtaj yöntemi olan vakumlu aspirasyon, sadece 10 dakika gibi kısa bir sürede tamamlanıyor. Hastaların iyileşme süreci bakımından da konforlu bir yöntem olan vakumlu kürtaj fiyatları bakımından da avantajlı bir kürtaj metodu oluyor.
Kürtaj Fiyatlarını araştıran ve Kürtaj yaptırmayı düşünen kadınlar, bu işlemin nasıl gerçekleştiği ile birlikte kürtaj ücretleri hakkında da bilgi sahibi olmak istiyor. Bu nedenle çeşitli internet araştırmaları ile fiyatlar hakkında bilgi sahibi olmak istiyor.
Ancak fiyatlardan çok daha önemli olan bazı unsurlar var. Örneğin kürtaj çeşitli yasal düzenlemeler çerçevesinde değerlendirilen cerrahi müdahaleler arasında yer alıyor. Kürtaj yaptırabilmek için gebeliğin 10. haftasının geçmemiş olması gerekir. Kürtaj fiyatları Fiyat araştırmasından önce yasal düzenlemeler hakkında bilgi sahibi olmanızda fayda var.
Hastanede çalışan hekimlerin klinik  yada muayenehane de çalışan hekimlere göre fiyatları biraz daha fazladır, hastanın özel odada dinlenmesi, tüm gerekli teçhizatın bulunması, hastanede çalışan hekimlerin daha deneyimli olması ve anestezinin mutlak bir hekim tarafından yapılması avantajları nedeniyle bu fiyat farkı oluşur.

Kürtaj Fiyatları Belirleyici Faktörler

Kürtaj fiyatları hakkında eğer birkaç sağlık kuruluşu ile iletişime geçerek bilgi aldıysanız, rakamların bir hayli değişkenlik gösterdiğini siz de fark etmişsinizdir. Bu durumda akıllara gelen soru fiyatların neye göre değiştiği oluyor.
Hastanenin konumu ve tıbbi açıdan donanımı fiyatlar üzerinde etkili olan unsurlardan ilkidir. Tam donanımlı bir hastanede kürtaj yaptırmanız durumunda fiyat biraz daha yükselebilir. Ancak fiyatlar üzerinde etkili olan tek unsur bu değil.
Kürtaj fiyatları gebeliğin süresi arttıkça yükselir. Dolayısıyla gebeliğin süresinin de fiyatlarda belirleyici olan unsurlar arasında olduğunu belirtebiliriz. İşlemi gerçekleştirecek olan kadın hastalıkları ve doğum uzmanının tecrübesi, fiyat üzerinde etkili olabiliyor.
Ancak söz konusu kürtaj gibi önemli bir cerrahi müdahale olunca, her daim deneyimli bir hekimi seçmeniz daha doğru olacaktır. Tecrübeli olan doktorlar tarafından gerçekleştirilen kürtaj işlemlerinde, komplikasyon riski daha az olabiliyor.
Bildiğiniz gibi kürtaj öncesinde hastaya lokal anestezi ya da genel anestezi uygulanır. Anestezinin türü de kürtaj ücretleri üzerinde etkili oluyor. Kürtajda tercih edilen teknik de fiyatlarda belirleyici olan unsurlar listesinde yer alıyor.
Her ne kadar çoğunlukla vakumlu aspirasyon yöntemi tercih ediliyor olsa da kimi durumlarda farklı bir teknik ile gebeliğin tahliye edilmesi gerekebiliyor. Ender de olsa bu durum söz konusu olduğunda kürtaj fiyatları daha farklı olacaktır. Hastanede kullanılan ekip ve teçhizatlar fiyatların belirlenmesinde mutlaka dikkate alınır.

Genel Olarak Kürtaj Fiyatları Ne Kadar?

Kürtaj fiyatları genel olarak ortalama 700 -1500 TL. aralığında olmaktadır.
Bu fiyatlar ortalama fiyatlar olarak yazılmış ve fikir vermesi amaçlıdır. Fiyatları etkileyen birden çok faktörün olduğunu  unutmamak gerekir. Size uygun en doğru bilgiyi telefon numaramızdan veya hastanemize gelerek muayene olarak öğrenebilirsiniz.

Kürtaj Ücretleri Ne Kadar?

Kürtaj ücretleri her sağlık kuruluşunda aynı değildir ve size bu konuda net bir fiyattan ya da bir fiyat aralığından söz etmemiz yanıltıcı olur. Bununla birlikte her hastanın genel sağlık durumu ve oluşabilecek komplikasyon riski de aynı değildir. Bazı hastalarda kürtaj sonrasında ek bir tedavi uygulanması gerekebildiği gibi bazı hastalarda sadece gebeliğin tahliye edilmesi yeterli olabiliyor.
Kürtaj ücretleri Bu nedenle herhangi bir sağlık kuruluşunda her hasta için aynı rakamlara tekabül etmeyebilir. Hastanın muayene edilmesi ve sonrasında fiyat noktasında bilgilendirilmesi de bundan kaynaklanıyor. Hekim tarafından yapılan muayene ya da ultrasound görüntülemesi ile hastanın genel durumu gözden geçirilir. Yapılan bu detaylı muayene sonrasında hastaya fiyat ile ilgili bilgi verilmesi en doğru seçenek oluyor. 
Kürtaj fiyatları elbette çok sayıda kişi için büyük önem taşıyor. Ancak sağlığınız, kürtaj için ayırmanız gereken bütçeden çok daha önemlidir. Sağlık kuruluşu tercihinizi size sunulan fiyat bilgisini göz önünde bulundurarak yapmanız pek doğru olmaz. Önceliğiniz fiyattan ziyade tam donanımlı bir sağlık kuruluşunda, deneyimli bir doktor tarafından kürtajın yapılması olmalıdır. Ayrıca yasalar gereği kürtajın sadece kadın hastalıkları ve doğum uzmanı tarafından yapılabilecek bir cerrahi müdahale olduğunu unutmayınız.

İstenmeyen Gebelik ve İsteğe Bağlı Kürtaj Fiyatları

İsteğe Bağlı Kürtaj Fiyatları konusunda fiyat farklılığı olmakla birlikte genel olarak isteğe bağlı kürtaj fiyatları 1000 TL’den başlamaktadır.

Büyük Gebeliklerde Kürtaj Fiyatları

Büyük Gebeliklerde Kürtaj Fiyatları konusunda öncelikle bilinmesi gereken husus, gebeliğin 10. haftasından önce gerçekleştirilen kürtaj işlemi ile bu süreyi geçmiş gebeliklerde yapılan kürtaj işleminin farklı olduğudur. Uygulanan cerrahi müdahalenin farklı olması, büyük gebeliklerde kürtaj fiyatları olarak sunulan rakamların da farklı olmasını beraberinde getiriyor. Çünkü gebeliğin 10. haftasından önce uygulanan kürtaj tekniği genellikle vakumlu aspirasyon oluyor. Ancak bebeğin anne karnında daha fazla büyümesi durumunda vakumlu kürtaj tekniği kullanılamaz. 
Büyük Gebeliklerde Kürtaj Fiyatları  daha farklı teknikler ile gebeliğin tahliye edilmesi söz konusu olduğundan haliyle kürtaj fiyatları da değişiyor. Gebeliğin 10. Haftasından sonra kürtaj işleminin yapılması, 2 farklı durum dışında kanunen yasaktır. Bu iki durumun ilki, anne adayının hayatını tehlikeye sokan bir sağlık sorununun mevcut olmasıdır. Bir diğer neden de anne karnındaki bebeğin yaşam fonksiyonlarını yerine getirmekte zorlanacağı bir sağlık sorununun mevcut olmasıdır. Bu durumda kürtaj fiyatları farklı olmakla birlikte, gerçekleştirilebilen bir işlem oluyor.

Evlilik Dışı Kürtaj Yapılır mı?

Evlilik Dışı Kürtaj Yapılır mı? Konusunda Halk arasında evli olanlar ve olmayanlar için kürtaj fiyatları noktasında farklı rakamların söz konusu olduğu düşünülebiliyor. Oysa hangi sağlık kuruluşunda bu hizmet alınıyor olursa olsun, evli olan ve olmayan kadınların ödemesi gereken ücret aynı olacaktır. Evli olmayanlardan daha yüksek bir fiyat talep edilmesi söz konusu olmaz. Çünkü yapılacak cerrahi müdahale değişmiyor ve dolayısıyla evli olmayan kadınlardan daha düşük ya da yüksek bir fiyat talep edilmesi de gerçeği yansıtmıyor.

Evlilik Dışı Kürtaj Fiyatları Ne Kadar?

Evlilik Dışı Kürtaj Fiyatları konusunda kürtaj fiyatları hakkında araştırma yaparken evli olup olmadığınız kıstasını bir kenara bırakabilirsiniz. 18 yaşından büyükseniz ve evli değilseniz herhangi bir onay ya da izine ihtiyaç duymadan kürtaj yaptırabilirsiniz. Sadece sizin gebeliğin sonlandırılması talebiniz ve bu yöndeki beyanınız kürtaj yaptırmanız için yeterli olur. Ancak gebeliğin 10. haftasından sonra yasalar kapsamında kürtaj yaptıramayacağınızı unutmayın ve bu süreyi geçirmeden kürtaj işlemi için bir sağlık kuruluşuna başvurun.
Şayet evliyseniz ve 18 yaşından büyükseniz eşinizin de izninin olması gerekiyor. Yasalar gereği ancak eşlerin de kürtaja onay vermesi durumunda kürtaj işlemi gerçekleştirilebiliyor. Dolayısıyla kürtaj fiyatları kadar bu işlemin yasalar kapsamında hangi koşullarda yapılabildiği konusunda da bilgi sahibi olmanızda fayda var. 

Kürtaj Fiyatları İstanbul Ne Kadar?

Kürtaj fiyatları konusunda Türkiye’nin en kalabalık nüfusuna sahip olan kenti İSTANBUL ve haliyle Kürtaj fiyatları hakkında en çok araştırma yapılan şehirlerin de başında geliyor. Pek çok kent ile kıyaslandığında, İstanbul’da kürtaj işlemi de nüfusun kalabalık olması nedeniyle daha sık gerçekleştiriliyor. Ancak bu durum kürtaj ücretleri üzerinde etkili değildir. Herhangi bir şehirde, herhangi bir cerrahi müdahalenin sıklıkla yapılması, fiyatların daha yüksek ya da daha düşük olduğu anlamına gelmez. 
‘İstanbul’da kürtaj fiyatları ucuz mu ya da pahalı mı’ şeklinde de çeşitli araştırmalar yapıldığını gözlemliyoruz. Hangi sağlık kuruluşunun tercih edildiği ya da hangi yöntemle gebeliğin tahliye edileceği gibi unsurlara bağlı olarak kürtaj için ayırmanız gereken bütçe değişir. İstanbul’da bu işlemin yapılacak olması, fiyat üzerinde etkili olan bir unsur değildir.

İstanbul Kürtaj Fiyatları ve Kürtaj fiyatları

İstanbul Kürtaj Fiyatları aramalarında kürtaj fiyatlarının klinik ve hastane ortamına göre değişkenlik gösterdiği gözlenmektedir. İstanbul  ülkemizde kürtaj işlemi için en çok talep olan şehirlerden biridir. Nüfusu, farklı kültürlerin yaşaması ve kozmopolit bir şehir olması bu işleme olan talebin fazla olmasının sebepleri arasındadır. Bu yüzden de İstanbul kürtaj fiyatları konusunda internette yoğun bir arama yapılmaktadır.
Çok uzun yıllardan bu yana kürtaj istenmeyen gebeliklerde en çok başvurulan yöntemler arasındadır. Bu yüzden kürtaj fiyatları internette yoğun olarak araştırma konusudur.  Bu işlem sadece istenmeyen gebeliklerin sonlandırılması için yapılmaz.  Kürtaj kendiliğinden sonlanan gebeliklerde kalıntıların temizlenmesi ya da kadınlarda rahim içi sorunların ortadan kaldırılması için de yapılabilir. 
Kürtaj fiyatlarını belirleyen birçok etmen vardır. Bu yüzden kürtaj ücretleri hakkında detaylı bilgi vermeden önce fiyatları belirleyen etmenleri temel olarak belirteceğiz.  Bu işlem düşük sonrası rahim temizleme yada rahim kanseri teşhislerinde biyopsi olarak da uygulanabilir.

Kürtaj Fiyatları Neye Göre Belirlenir?

Kürtaj Fiyatları için tek bir fiyat uygulaması söz konusu olmaz. Türk Tabipler Birliği bu konuda her yıl belirli bir fiyat listesi yayınlamaktadır. Genel bilgi almak için bu fiyatları takip edebilirsiniz.  İstanbul kürtaj fiyatları bedelleri için resmi açıklamayı bekleyebilirsiniz. Ancak bu duyuru sadece öneri amaçlıdır. Hekimler ya da sağlık kuruluşları daha düşük ya da daha yüksek ücretlerle kürtaj işlemi yapabilirler.

Kürtaj fiyatını belirleyen etmenler şu şekildedir;

Doktorun Tecrübesi:  Ortalama kürtaj fiyatları belirlenirken doktorun tecrübesi çok önemlidir. Çünkü başarılı kadın doğum uzmanları tarafından yapılan çocuk aldırma işlemlerinde riskler en aza inebilir. Bu yüzden de tecrübeli doktorlar daha fazla tercih edilir. Doktorun tecrübesi arttıkça kendi fiyatını belirleyebilir. Bu yüzden doktorlar arasında fiyat farkı olabilir.
 
Sağlık Kuruluşunun Fiyat Politikası: Kürtaj fiyatları hastanelere ya da sağlık kuruluşlarına göre değişebilir. Çünkü her firmanın kullandığı cihazların kalitesi, markası ve ameliyathane ortamı farklı olabilir. Her sağlık kuruluşu hitap ettiği kesime göre bir fiyat politikası belirler. Hastanelere ya da sağlık kuruluşlarına göre fiyatlar değişecektir.
 
Kullanılacak Yöntem : Kürtaj için modern ya da ilkel yöntem kullanılmaktadır. Modern yöntem olarak vakumlu kürtaj işlemi anlaşılmaktadır. İlkel yöntem ise küret tekniğidir. Bu yöntemler arasında fiyat farklılığı vardır. Vakum yöntemi daha modern bir teknik olduğu için daha yüksek fiyatlarla yapılabilir. Zaten gebelerin önemli bir bölümü vakumlu yöntemi tercih etmektedir. Kullanılacak yönteme göre fiyatlar değişebilir.
 
Lokasyon: Her sağlık kuruluşunun hizmet verdiği lokasyon farklıdır. Daha fazla ilgi gören bir lokasyonda hizmet veren sağlık kuruluşları ya da hastanelerde fiyat daha yüksek olabilir.
 
Kürtaj Sebebi : Kürtaj fiyatları tercih sebebine göre değişebilir. Kürtaj sadece gebelik sonlandırma için yapılmamaktadır. Yasal kürtaj ücretleri kürtajın sebebine göre değişecektir. Biyopsi işlemi, sonlanan gebelikte rahim temizleme ya da istenmeyen gebeliklerdeki işlem fiyatları farklı olur.
 
Kürtaj Fiyatları ve Kürtaj Haftası: Gebelik sonlandırma işlemlerinde gebeliğin kaçıncı haftada olduğu da fiyatlar üzerinde belirleyicidir. Yasal olarak kürtaj gebeliğin ilk 10 haftasında yapılır. Kürtaj yapılan hafta fiyatlar üzerinde etkilidir.
 
Ek İşlemler : Bazı kişilerde kürtajla birlikte ek işlemler uygulanabilir. Bu durumda hastanın ya da gebeliğin tıbbi durumu önemlidir. Kürtaj fiyatı gebeliğin tıbbi durumuna göre değişmektedir. Bu yüzden işlemden önce muayene sonrası doktorlar net bir fiyat verebilir.

Kürtaj Fiyatları Gebelik Haftasına göre değişir mi?

Kürtaj Fiyatları araştırılırken Kürtaj operasyonları hijyenik bir ortamda ve sağlıklı bir şekilde yapılıp yapılmadığına dikkat edilmelidir. Ancak kürtaj haftası kürtaj fiyatını etkileyen önemli bir unsurdur. Çünkü erken dönem gebeliklerde kürtaj işlemleri çok daha kolay ve pratik yapılmaktadır.
Yukarıda yasal kürtaj süresi 10 hafta olduğu için bu hafta üzerinden fiyatlandırma yaptık. Yasal kürtaj fiyatı ortalama olarak verilmiştir. Bu fiyatlar yukarıda belirttiğimiz etkenlere göre de değişmektedir. Yani hastanın durumu ve diğer tüm etmenler fiyatları arttırabilir ya da azaltabilir.
Heyet raporu olması durumunda 20. haftaya kadar kürtaj yapılabilmektedir. Bu durumda onuncu haftadan sonra kürtaj fiyatları değişik olacaktır. Heyet raporu masrafı ve haftanın ilerlemesi fiyatların giderek daha da artmasına yol açacak bir durum olur.

İstanbul Kürtaj Fiyatı Kaç TL?

İstanbul kürtaj fiyatı merak ediyor ve İstanbul kürtaj kaç TL, sorusu üzerine araştırma yapıyorsanız yukarıdaki kürtaj fiyatların etkileyen etmenlere bakmanız gerekir. Bu etmenlere göre farklı sağlık kuruluşlarına görünerek ortalama fiyat bilgisi alabilirsiniz.
İstanbul’da kürtaj ücretleri devlet hastanesi ve özel hastanelerde değişmektedir. Devlet hastanelerinde çok daha düşük ücretler söz konusu olsa da sıra çok ilerleyen tarihlere verildiği için yasal süre geçebilir. Bu yüzden hijyenik ortam sağlayan bir özel hastane ya da klinikte bütçenize göre kürtaj yaptırabilirsiniz.

Kürtaj fiyatı genel olarak ortalama 700 -1500 TL. aralığında olmaktadır.

Kürtaj fiyatı konusunda  Türkiye’nin en kalabalık nüfusuna sahip olan kenti İSTANBUL ve haliyle Kürtaj fiyatı hakkında en çok araştırma yapılan şehirlerin de başında geliyor. Pek çok kent ile kıyaslandığında, İstanbul’da kürtaj işlemi de nüfusun kalabalık olması nedeniyle daha sık gerçekleştiriliyor. Ancak bu durum kürtaj ücretleri üzerinde etkili değildir. Herhangi bir şehirde, herhangi bir cerrahi müdahalenin sıklıkla yapılması, fiyatların daha yüksek ya da daha düşük olduğu anlamına gelmez.
 

Kürtaj ile ilgili detaylı bilgi için bizlere ulaşabilirsiniz.

İnternet sitemizin içeriği ziyaretçiyi bilgilendirmeye yönelik hazırlanmıştır. Sitede yer alan bilgiler, hiçbir zaman bir hekim tedavisinin ya da teşhisinin yerini alamaz. Buradaki kaynaktan yola çıkarak, ilaç tedavisine başlanması ya da tedavi değişikliği önerilmez. Sitede kanun içeriğine aykırı ilan ve reklam yapma kastı bulunmamaktadır.

Kürtaj fiyatları Evlilik dışı kürtaj fiyatları 2022 Gizli kürtaj fiyatları Güncel kürtaj fiyatları 2022 İstanbul kürtaj fiyatları İstanbul Özel hastane kürtaj fiyatları vakumlu kürtaj fiyatları

Kürtaj Fiyatları İstanbul

Kürtaj Fiyatları İstanbul 700 TL’den başlamakta gebelik haftası ve anesteziye bağlı olarak değişmektedir. Güvenli Kürtaj işlemi için steril ameliyathanesi olan cerrahi tıp merkezleri ve hastaneler tercih edilmelidir.Kürtaj sadece konusunda uzman kadın doğum uzmanları (Jinekolog) tarafından yapılabilir. İstanbul kürtaj Devamı için >>>

Kürtaj fiyatları Evlilik dışı kürtaj fiyatları 2022 Gizli kürtaj fiyatları Güncel kürtaj fiyatları 2022 İstanbul kürtaj fiyatları İstanbul Özel hastane kürtaj fiyatları vakumlu kürtaj fiyatları

Kürtaj Fiyatları 2022

Kürtaj Fiyatları 2022 konusunda Vakumlu kürtaj hastane ortamında ve uzman doktorlar tarafından yapıldığında klasik kürtaj yöntemlerine göre çok daha az riskli bir operasyondur. Vakumlu kürtajın rahime zarar vermesi söz konusu değildir. Ancak vakumlu kürtaj için mutlaka deneyimli uzman jinekolog ve steril ameliyathanesi olan hastaneler tercih edilmelidir. Devamı >>>

Kürtaj fiyatları Evlilik dışı kürtaj fiyatları 2022 Gizli kürtaj fiyatları Güncel kürtaj fiyatları 2022 İstanbul kürtaj fiyatları İstanbul Özel hastane kürtaj fiyatları vakumlu kürtaj fiyatları

Özel Hastane Kürtaj Fiyatları

Özel hastane kürtaj fiyatları 900 - 1500 TL olarak belirlenmiştir. 900 TL olan kürtaj fiyatı gebeliğin haftası, hastanın tıbbi durumu ve yapılacak olan kürtaj yöntemine göre değişkenlik gösterebilmektedir.

İstanbul kadın kürtaj kliniği Özel İstanbul kadın kürtaj kliniği isteğe bağlı kürtaj yapan hastaneler İstanbul İstanbul kürtaj kliniği iletişim 1 haftalık kürtaj fiyatı 2 haftalık kürtaj fiyatı 3 haftalık kürtaj fiyatı 4 haftalık kürtaj fiyatı 5 haftalık kürtaj fiyatı 6 haftalık kürtaj fiyatı 7 haftalık kürtaj fiyatı 8 haftalık kürtaj fiyatı 9 haftalık kürtaj fiyatı 10 haftalık kürtaj fiyatı 11 haftalık kürtaj fiyatı 12 haftalık kürtaj fiyatı 1 aylık kürtaj fiyatı 2 aylık kürtaj fiyatı 3 aylık kürtaj fiyatı 4 aylık kürtaj fiyatı Kürtaj Fiyatları 2022 1 haftalık kürtaj fiyatları 2 haftalık kürtaj fiyatları 3 haftalık kürtaj fiyatları 4 haftalık kürtaj fiyatları 5 haftalık kürtaj fiyatları 6 haftalık kürtaj fiyatları 7 haftalık kürtaj fiyatları 8 haftalık kürtaj fiyatları 9 haftalık kürtaj fiyatları 10 haftalık kürtaj fiyatları 11 haftalık kürtaj fiyatları 12 haftalık kürtaj fiyatları 1 aylık kürtaj fiyatları 2 aylık kürtaj fiyatları 3 aylık kürtaj fiyatları 4 aylık kürtaj fiyatları genel Anestezili kürtaj fiyatları İstanbul Kürtaj Fiyatları Kürtaj Nedir ? Kürtaj Hakkında Kürtaj Öncesi Yapılması Gerekenler ? Vakumlu Kürtaj Kürtaj Gizliliği özel hastane kürtaj fiyatları 2020 Devlet Hastanesi Kürtaj Fiyatları 2020 Beşiktaş kürtaj fiyatları Bayrampaşa kürtaj fiyatları Başakşehir kürtaj fiyatları Bakırköy kürtaj fiyatları Bahçelievler kürtaj fiyatları Bağcılar kürtaj fiyatları Avcılar kürtaj fiyatları Ataşehir kürtaj fiyatları Arnavutköy kürtaj fiyatları Beylikdüzü kürtaj fiyatları Adalar kürtaj fiyatları Beykoz kürtaj fiyatları Kürtaj Sonrası Kanama Kürtaj Sonrası Adet Kürtaj Çeşitleri Nelerdir ? Vakumlu Kürtaj Evlilik dışı kürtaj fiyatları kürtaj yasal mı İstanbul Kürtaj Yapan Yerler Vakumlu Kürtaj Nasıl Yapılır ? Beyoğlu kürtaj fiyatları Büyükçekmece kürtaj fiyatları Çatalca kürtaj fiyatları Çekmeköy kürtaj fiyatları Esenler kürtaj fiyatları Eyüp kürtaj fiyatları Fatih kürtaj fiyatları gop kürtaj fiyatları Gaziosmanpaşa kürtaj fiyatları Güngören kürtaj fiyatları Kadıköy kürtaj fiyatları Kağıthane kürtaj fiyatları Kartal kürtaj fiyatları Küçükçekmece kürtaj fiyatları Maltepe kürtaj fiyatları Pendik kürtaj fiyatları Sancaktepe kürtaj fiyatları Sarıyer kürtaj fiyatları Silivri kürtaj fiyatları Sultanbeyli kürtaj fiyatları Sultangazi kürtaj fiyatları Şile kürtaj fiyatları Şişli kürtaj fiyatları Tuzla kürtaj fiyatları Ümraniye kürtaj fiyatları Üsküdar kürtaj fiyatları Zeytinburnu kürtaj fiyatları İstanbul Avrupa yakası kürtaj fiyatları İstanbul Anadolu yakası kürtaj fiyatları kürtaj fiyatları 2021 esenyurt kurtaj fiyatları esenyurt kürtaj merkezi kürtaj esenyurt esenlerde kürtaj yapan hastaneler esenler kürtaj fiyatları esenler kürtaj merkezi esenler kürtaj çekmeköy kürtaj fiyatları çatalca kürtaj fiyatları çatalca kürtaj büyükçekmece kürtaj beyoğlu kürtaj beylikdüzü istanbul beylikdüzü kürtaj beylikdüzü kürtaj yapan doktorlar beylikdüzü kürtaj kliniği beylikdüzü kürtaj beykoz kürtaj beşiktaş kürtaj bayrampaşa kürtaj kürtaj kürtaj bakırköy istanbul bakırköy kürtaj bakırköy kürtaj burcu bakırköy kürtaj klinik bakırköy kürtaj merkezi bakırköy kürtaj yapan doktorlar bahçelievler medicana bahçelievler kürtaj fiyatları bağcılar kürtaj fiyatları bağcılarda kürtaj yapan hastaneler bağcılar devlet hastanesi kürtaj fiyatları bağcılar kürtaj kurtaj fiyatlari avcilar avcılar kürtaj klinikleri avcılar kürtaj ataşehir kürtaj yapan yerler ataşehir de kürtaj yapan hastaneler ataşehir kürtaj fiyatları ataşehir kürtaj fiyatları Ahırkapı kürtaj Kürtaj çeşitleri nelerdir ? kürtaj fiyatları İstanbul kürtaj fiyatları adalar Devlet hastanesi kürtaj fiyatları Zincirlikuyu Kürtaj Fiyatları Özel hastane kürtaj fiyatları Adalar kürtaj fiyatları Vakumlu kürtaj nedir ? Arnavutköy kürtaj fiyatları Kürtaj Sonrası Enfeksiyon Kürtaj Sonrası Parça Kalması (Rest Plasenta) Kürtajda Gebeliğin Sonlandırılamaması Kürtaj sonrası psikolojik bozukluklar Kürtaj İşleminin Riskleri Ve Zararları Nelerdir? Büyük Gebeliklerde Kürtaj Fiyatları Büyük Gebeliklerde Kürtaj Operasyonu Nasıl Yapılır? Büyük Gebeliklerde Kürtaj Nerede Yapılır? Kürtajdan Hemen Sonra Yapılmaması Gereken Şeyler Kürtajdan Sonra Ne Yapılmalı, Ne Yapılmamalı? Kürtaj işlemi sonrasında yapılması ya da yapılmaması gerekenler şunlardır: Kürtaj Sonrası Duş Kürtaj Sonrası Kanama Kürtaj Sonrası Cinsel İlişki Kürtaj Kısırlığa Neden Olur Mu? Düşük Sonrası Kürtaj 2021 Kürtaj Fiyatları Evlilik Dışı Kürtaj Fiyatları 2021 İstanbul Kürtaj fiyatları 2019 Bebek aldırma fiyatları Büyük Gebeliklerde Kürtaj Fiyatları Neden Kürtaj Yapılır? Kürtaj Sonrası Bakım Nasıldır? Cinsel İlişkiye Ne Zaman Girilir? Kürtaj Konusundaki Detaylar Nelerdir? Kürtaj Sonrası Kanama Kürtaj Sonrası Cinsel İlişki Kürtaj İşlemi Sonrası Kısırlık Olur mu? Kürtaj Sonrası Duş Kürtaj Nedir? Nerede Gerçekleştirilir? Kürtaj sonrası Cinsel İlişki Süresi Nedir? Kürtaj sonrası Ne Zaman Hamile Kalınır? Kürtaj Sonrası Hamile Kalma Ağrısız Kürtaj Yöntemleri Nelerdir? Kürtaj İşleminin Riskleri ve Olası Zararları Kürtaj İşlemi Ağrılı mı? Kürtaj İşleminden Sonra Ağrı Olur Mu? Kürtaj İşlemi Ne Kadar Sürer? Kürtaj İşlemi Sonrası Pansuman Gerekir Mi? Kürtaj İşleminin Riskleri Nelerdir? 2019 yılı Kürtaj Fiyatları 2020 yılı Kürtaj Fiyatları 2021 yılı Kürtaj Fiyatları 2019 Kürtaj Olmak Sağlığımı Etkiler Mi? Kürtaj Kaçıncı Haftaya Kadar Yapılabilir? Kürtaj İşlemi Ağrılı mı? Kürtaj Sonrası Kanama Kürtaj Sonrası Regl Kürtaj Sonrası Ateş Kürtaj Sonrası Ağrı Kürtaj ve Akıntı Kürtaj Sonrası Bulantı Kürtaj Sonrası Cinsel İlişki Kürtaj Sonrası Hamile Kalma Kürtaj ve Enfeksiyon Kürtaj Sonrası Kanama Kürtaj ve Regl Düzensizliği Kürtaj Kaçıncı Haftaya Kadar Yapılabilir? Kürtaj Operasyonu İçin Gebelik Haftası Nasıl Hesaplanır? Kürtaj İçin En Uygun Hafta Nedir? Kürtaj kaçıncı haftaya kadar yapılabilir 10.Haftaya Kadar Kürtaj Operasyonu 13.Haftadan Sonra Kürtaj Operasyonu Ağrısız Kürtaj Yöntemleri Nelerdir? Kürtaj fiyatları 2021 Evlilik Dışı Kürtaj Fiyatları 2021 Vakum Aspirasyon Kürtaj Yöntemi Kürtaj ile çocuk aldırma şartları nelerdir? Kürtaj İşlemi Sonrası Kısırlık Olur mu? İstenmeyen gebeliklerin sonlandırılması Kürtajın Yasal Sınırlılıkları Nelerdir? Kürtaj Nedir? Nasıl Yapılır? Kürtaj İşleminin Yasal Süreci Nedir? Kürtaj Nasıl Yapılır? Kürtaj Sonrası Yasaklar Kürtaj sonrası yapılmaması gereken şeyler Kürtaj fiyatları 2021 Bebek aldırma nasıl yapılır? Vakumla kürtajın faydaları Vakumla kürtaj nasıl yapılır? Bebek aldırma fiyatları ne kadardır? Kürtaj Sonrasında Hamile Kalmak İstemiyorum Kürtajdan Ne Kadar Sonra Hamile Kalabilirim Kürtaj kısırlık yapar mı? Kürtaj Sonrası Hamile Kalmak Daha mı Kolay? Kürtaj Sonrasında İyileşme Kürtaj Gebeliğin Kaçıncı Ayında Yapılır? İstanbul kürtaj fiyatları Kürtaj Sonrası Hamile Kalmak İçin Ne Kadar Süre Beklenmesi Gerekir? Düşük Sonrası Kürtaj Yapılır Mı? Yasal Olarak Kürtaj Kaç Haftadan Sonra Yapılmaz? Kürtaj Sonrası Hamile Kalınır Mı? Kürtaj Sonrası Ağrı Olmaması İçin Neler Yapılmalıdır? Kürtaj Kaç Saat Sürer? 10 Haftayı Geçen Gebeliklerde Kürtaj Vakumla Kürtaj Nedir? Vakumla Kürtajın Farkı Nedir? Evlilik dışı kürtaj fiyatları Devlet Hastanesinde Kürtaj Fiyatları Özel hastane kürtaj fiyatları Kürtaj ile çocuk aldırma şartları nelerdir? Türkiye de kürtaj olma şartları Türkiye’de çocuk aldırma şartları Türkiye’de kürtaj yasası Kürtaj Yasası, kürtaj işlemi kayıtlara geçer mi? Türkiye'de kürtaj yasak mı? Bebek aldırma fiyatları ne kadardır? Çocuk Aldırma Fiyatları Kürtaj sonrasında evde dikkat edilmesi Kürtaj fiyatları 2021 Kürtaj fiyatları 2020 İstanbul Kürtaj Fiyatları Ne Kadardır? İstanbul’da kürtaj fiyatları neye göre belirlenir? İstanbul’da kürtaj fiyatları Kürtaj Çeşitleri Nelerdir ? Vakumlu Kürtaj İstanbul kürtaj kliniği iletişim Devlet Hastanesi Kürtaj Fiyatları 2021 Özel Hastane Kürtaj Fiyatları 2021 Kızlık Zarı Muayenesi kürtaj fiyatları Adalar kürtaj fiyatları Arnavutköy kürtaj fiyatları Ataşehir kürtaj fiyatları Avcılar kürtaj fiyatları Bağcılar kürtaj fiyatları Bahçelievler kürtaj fiyatları Bakırköy kürtaj fiyatları Başakşehir kürtaj fiyatları Bayrampaşa kürtaj fiyatları Beşiktaş kürtaj fiyatları Beykoz kürtaj fiyatları Beylikdüzü kürtaj fiyatları Beyoğlu kürtaj fiyatları Büyükçekmece kürtaj fiyatları Çatalca kürtaj fiyatları Çekmeköy kürtaj fiyatları Esenler kürtaj fiyatları Eyüp kürtaj fiyatları Fatih kürtaj fiyatları Gaziosmanpaşa kürtaj fiyatları Güngören kürtaj fiyatları Kadıköy kürtaj fiyatları Kağıthane kürtaj fiyatları Kartal kürtaj fiyatları Küçükçekmece kürtaj fiyatları Maltepe kürtaj fiyatları Pendik kürtaj fiyatları Sancaktepe kürtaj fiyatları Sarıyer kürtaj fiyatları Silivri kürtaj fiyatları Sultanbeyli kürtaj fiyatları Sultangazi kürtaj fiyatları Şile kürtaj fiyatları Şişli kürtaj fiyatları Tuzla kürtaj fiyatları Ümraniye kürtaj fiyatları Üsküdar kürtaj fiyatları Zeytinburnu kürtaj fiyatları İstanbul Avrupa yakası kürtaj fiyatları İstanbul Anadolu yakası kürtaj fiyatları bebek aldırma İstanbul kürtaj doktorları kürtaj fiyatları İstanbul kürtaj fiyatları gizli kürtaj vakum kürtaj İstanbul kürtaj fiyatları 2021 kürtaj fiyati kürtaj ücretleri İstanbul kürtaj fıyatları 2021 İstanbul kürtaj fiyatları 2021 Kürtaj İstanbul kürtaj hakkında kürtaj ne demek gebelik sonlandırma istenmeyen gebelik bebek aldırma çocuk aldırma Kürtaj Çeşitleri Nelerdir Vakumlu Kürtaj kürtaj haftası kürtaj kaç haftaya kadar yapılır kürtaj nedir kürtaj klinikleri kürtaj doktorları kürtaj hastanesi özel kürtaj klinik kürtaj nasıl yapılır kürtaj nasıl yapılır Genel anestezili kürtaj lokal anestezili kürtaj kürtaj çeşitleri Kürtaj çeşitleri kürtaj ilacı vakumla kürtaj kürtaj yasal mı kürtaj yasası kürtaj e-devlet kürtaj süresi kürtaj öncesi sigara kürtaj sonrası kanama kürtaj sonrası ağrı kürtaj sonrası adet kürtaj sonrası ilişki Kürtaj Çeşitleri Nelerdir Vakumlu Kürtaj gebelik haftası hesaplama gebelik testi kanda gebelik testi idrarda gebelik testi dış gebelik Vakum yöntemi kürtaj İstanbul Vakum yöntemi kürtaj fiyat 2021 güncel Ağrısız kürtaj Kürtaj Çeşitleri Nelerdir Vakumlu Kürtaj Yasal kürtaj Gizli kürtaj kürtaj risklimi kürtaj zarar verir mi kürtaj olmak istiyorum evlilik dışı kürtaj fiyatları İstanbul kürtaj randevu kürtaj fiyatları ekşi kürtaj yapan özel hastaneler İstanbul anadolu yakası kürtaj yapan yerler avrupa yakası kürtaj yapan yerler özel kürtaj hastanesi Kürtaj Çeşitleri Nelerdir Vakumlu Kürtaj kürtaj olmak istiyorum 2 aylık kürtaj fiyatı 1 aylık kürtaj fiyatı küretaj nerede kürtaj olabilirim özel kürtaj hastanesi güvenilir kürtaj merkezi gizli kürtaj gizli kürtaj fiyatı gizli kürtaj fiyatları kürtaj yapan yerler kürtaj yapan hastaneler kürtaj nerede yapılır kürtaj fiyatları kürtaj fiyatı kürtaj fiyati Kürtaj Çeşitleri Nelerdir Vakumlu Kürtaj İstanbul kürtaj fiyatları İstanbul kürtaj yapan yerler İstanbul kürtaj yapan hastaneler özel hastanede kürtaj fiyatları 2020 kürtaj fiyatları İstanbulda kürtaj fiyatları kürtaj doktorları kürtaj ücreti İstanbulda vakumlu kürtaj . vakum kürtaj , vakumlu kürtaj , vakumlu küretaj , Kürtaj Çeşitleri Nelerdir ? Vakumlu Kürtaj , kürtaj merkezi , kürtaj yeri , kürtaj merkezleri , kürtaj görüntüleri , kürtaj görüntüsü , kürtaj videosu , kürtaj izle .

Güvenli Kürtaj Nasıl Olunur?

Kürtaj İstenmeyen Gebeliğin sonlandırılma yöntemidir.
Güvenli Kürtaj işlemi için steril ameliyathanesi olan cerrahi tıp merkezleri ve hastaneler tercih edilmelidir.
Vakumlu Kürtaj riskler açısından en sık tercih edilen Güvenli Kürtaj yöntemidir.
Kürtaj psikolojik etkileri yönünden tercihen anestezi eşliğinde yapılmalıdır.
Kürtaj sadece konusunda uzman kadın doğum uzmanları (Jinekolog) tarafından yapılabilir.
Kürtaj ebe – hemşire – pratisyen doktor – uzman diplomasız ve yetkisiz  doktorlar tarafından yapılamaz.
Kürtaj öncesi ve sonrası ultrason kontrolleri rahimde parça kalması – dış gebelik ve başarısız kürtaj açısından mutlaka yapılmalıdır.
Güvenilir ve steril olmayan ortamlarda yapılan kürtajlar enfeksiyon – kanama – kısırlık ve ölümcül sonuçlar doğurabileceği unutulmamalıdır.
Anestezili Kürtaj için 4 – 6 saat öncesinden yemek ve sıvı gıdalar tüketilmemelidir.
Güvenli bir kürtaj işlemi ortalama 5 dakika sürmektedir.
Kürtaj sonrası hastanede kalış süresi ortalama 45 dakikadır. Kontroller sonrası ortalama 1 saat sonra taburcu olabilirsiniz.
Güvenli bir Kürtaj işlemi sonrası kanama ve ağrı düzeyi adet döneminden farklı değildir.
Güvenli Kürtaj için işlem öncesi ve sonrası doktorunuzun önerilerine uymak – ilaçlarınızı kullanmak ve kontrollerinizi yaptırmak önemlidir.
Güvenilir ve yasal kürtaj sınırı 10 haftadır.
Hasta hakları yasa gereğince hasta bilgileri gizli tutulmalıdır.
Yabancı pasaportlu kişilerde Kürtaj olabilmektedirler.
18 yaşını doldurmuş evli – bekar – eşinden ayrı herkes Kürtaj olma hakkına sahiptir.
Güvenli bir Kürtaj işlemi için konusunda Uzman Jinekolog – Steril – Güvenilir ve Yetkili sağlık kurumlarını tercih ediniz.

Esenyurt Kürtaj Fiyatları, Esenyurt Kürtaj, Esenyurt Vakum Kürtaj, Esenyurt Kürtaj Fiyatı, Esenyurt Kürtaj Yapan Yerler, Esenyurt 2017 Kürtaj Fiyatı, Esenyurt Vakumlu Kürtaj
Küçükçekmece Kürtaj Fiyatları, Küçükçekmece Kürtaj, Küçükçekmece Vakum Kürtaj, Küçükçekmece Kürtaj Fiyatı, Küçükçekmece Kürtaj Yapan Yerler, Küçükçekmece 2017 Kürtaj Fiyatı, Küçükçekmece Vakumlu Kürtaj
Bağcılar Kürtaj Fiyatları, Bağcılar Kürtaj, Bağcılar Vakum Kürtaj, Bağcılar Kürtaj Fiyatı, Bağcılar Kürtaj Yapan Yerler, Bağcılar 2017 Kürtaj Fiyatı, Bağcılar Vakumlu Kürtaj
Ümraniye Kürtaj Fiyatları, Ümraniye Kürtaj, Ümraniye Vakum Kürtaj, Ümraniye Kürtaj Fiyatı, Ümraniye Kürtaj Yapan Yerler, Ümraniye 2017 Kürtaj Fiyatı, Ümraniye Vakumlu Kürtaj
Pendik Kürtaj Fiyatları, Pendik Kürtaj, Pendik Vakum Kürtaj, Pendik Kürtaj Fiyatı, Pendik Kürtaj Yapan Yerler, Pendik 2017 Kürtaj Fiyatı, Pendik Vakumlu Kürtaj
Bahçelievler Kürtaj Fiyatları, Bahçelievler Kürtaj, Bahçelievler Vakum Kürtaj, Bahçelievler Kürtaj Fiyatı, Bahçelievler Kürtaj Yapan Yerler, Bahçelievler 2017 Kürtaj Fiyatı, Bahçelievler Vakumlu Kürtaj
Üsküdar Kürtaj Fiyatları, Üsküdar Kürtaj, Üsküdar Vakum Kürtaj, Üsküdar Kürtaj Fiyatı, Üsküdar Kürtaj Yapan Yerler, Üsküdar 2017 Kürtaj Fiyatı, Üsküdar Vakumlu Kürtaj
Sultangazi Kürtaj Fiyatları, Sultangazi Kürtaj, Sultangazi Vakum Kürtaj, Sultangazi Kürtaj Fiyatı, Sultangazi Kürtaj Yapan Yerler, Sultangazi 2017 Kürtaj Fiyatı, Sultangazi Vakumlu Kürtaj
Gaziosmanpaşa Kürtaj Fiyatları, Gaziosmanpaşa Kürtaj, Gaziosmanpaşa Vakum Kürtaj, Gaziosmanpaşa Kürtaj Fiyatı, Gaziosmanpaşa Kürtaj Yapan Yerler, Gaziosmanpaşa 2017 Kürtaj Fiyatı, Gaziosmanpaşa Vakumlu Kürtaj
Maltepe Kürtaj Fiyatları, Maltepe Kürtaj, Maltepe Vakum Kürtaj, Maltepe Kürtaj Fiyatı, Maltepe Kürtaj Yapan Yerler, Maltepe 2017 Kürtaj Fiyatı, Maltepe Vakumlu Kürtaj
Kartal Kürtaj Fiyatları, Kartal Kürtaj, Kartal Vakum Kürtaj, Kartal Kürtaj Fiyatı, Kartal Kürtaj Yapan Yerler, Kartal 2017 Kürtaj Fiyatı, Kartal Vakumlu Kürtaj
Esenler Kürtaj Fiyatları, Esenler Kürtaj, Esenler Vakum Kürtaj, Esenler Kürtaj Fiyatı, Esenler Kürtaj Yapan Yerler, Esenler 2017 Kürtaj Fiyatı, Esenler Vakumlu Kürtaj
Kadıköy Kürtaj Fiyatları, Kadıköy Kürtaj, Kadıköy Vakum Kürtaj, Kadıköy Kürtaj Fiyatı, Kadıköy Kürtaj Yapan Yerler, Kadıköy 2017 Kürtaj Fiyatı, Kadıköy Vakumlu Kürtaj
Kağıthane Kürtaj Fiyatları, Kağıthane Kürtaj, Kağıthane Vakum Kürtaj, Kağıthane Kürtaj Fiyatı, Kağıthane Kürtaj Yapan Yerler, Kağıthane 2017 Kürtaj Fiyatı, Kağıthane Vakumlu Kürtaj
Avcılar Kürtaj Fiyatları, Avcılar Kürtaj, Avcılar Vakum Kürtaj, Avcılar Kürtaj Fiyatı, Avcılar Kürtaj Yapan Yerler, Avcılar 2017 Kürtaj Fiyatı, Avcılar Vakumlu Kürtaj
Ataşehir Kürtaj Fiyatları, Ataşehir Kürtaj, Ataşehir Vakum Kürtaj, Ataşehir Kürtaj Fiyatı, Ataşehir Kürtaj Yapan Yerler, Ataşehir 2017 Kürtaj Fiyatı, Ataşehir Vakumlu Kürtaj
Fatih Kürtaj Fiyatları, Fatih Kürtaj, Fatih Vakum Kürtaj, Fatih Kürtaj Fiyatı, Fatih Kürtaj Yapan Yerler, Fatih 2017 Kürtaj Fiyatı, Fatih Vakumlu Kürtaj
Eyüp Kürtaj Fiyatları, Eyüp Kürtaj, Eyüp Vakum Kürtaj, Eyüp Kürtaj Fiyatı, Eyüp Kürtaj Yapan Yerler, Eyüp 2017 Kürtaj Fiyatı, Eyüp Vakumlu Kürtaj
Sancaktepe Kürtaj Fiyatları, Sancaktepe Kürtaj, Sancaktepe Vakum Kürtaj, Sancaktepe Kürtaj Fiyatı, Sancaktepe Kürtaj Yapan Yerler, Sancaktepe 2017 Kürtaj Fiyatı, Sancaktepe Vakumlu Kürtaj
Başakşehir Kürtaj Fiyatları, Başakşehir Kürtaj, Başakşehir Vakum Kürtaj, Başakşehir Kürtaj Fiyatı, Başakşehir Kürtaj Yapan Yerler, Başakşehir 2017 Kürtaj Fiyatı, Başakşehir Vakumlu Kürtaj
Sarıyer Kürtaj Fiyatları, Sarıyer Kürtaj, Sarıyer Vakum Kürtaj, Sarıyer Kürtaj Fiyatı, Sarıyer Kürtaj Yapan Yerler, Sarıyer 2017 Kürtaj Fiyatı, Sarıyer Vakumlu Kürtaj
Sultanbeyli Kürtaj Fiyatları, Sultanbeyli Kürtaj, Sultanbeyli Vakum Kürtaj, Sultanbeyli Kürtaj Fiyatı, Sultanbeyli Kürtaj Yapan Yerler, Sultanbeyli 2017 Kürtaj Fiyatı, Sultanbeyli Vakumlu Kürtaj
Güngören Kürtaj Fiyatları, Güngören Kürtaj, Güngören Vakum Kürtaj, Güngören Kürtaj Fiyatı, Güngören Kürtaj Yapan Yerler, Güngören 2017 Kürtaj Fiyatı, Güngören Vakumlu Kürtaj
Beylikdüzü Kürtaj Fiyatları, Beylikdüzü Kürtaj, Beylikdüzü Vakum Kürtaj, Beylikdüzü Kürtaj Fiyatı, Beylikdüzü Kürtaj Yapan Yerler, Beylikdüzü 2017 Kürtaj Fiyatı, Beylikdüzü Vakumlu Kürtaj
Zeytinburnu Kürtaj Fiyatları, Zeytinburnu Kürtaj, Zeytinburnu Vakum Kürtaj, Zeytinburnu Kürtaj Fiyatı, Zeytinburnu Kürtaj Yapan Yerler, Zeytinburnu 2017 Kürtaj Fiyatı, Zeytinburnu Vakumlu Kürtaj
Bayrampaşa Kürtaj Fiyatları, Bayrampaşa Kürtaj, Bayrampaşa Vakum Kürtaj, Bayrampaşa Kürtaj Fiyatı, Bayrampaşa Kürtaj Yapan Yerler, Bayrampaşa 2017 Kürtaj Fiyatı, Bayrampaşa Vakumlu Kürtaj
Şişli Kürtaj Fiyatları, Şişli Kürtaj, Şişli Vakum Kürtaj, Şişli Kürtaj Fiyatı, Şişli Kürtaj Yapan Yerler, Şişli 2017 Kürtaj Fiyatı, Şişli Vakumlu Kürtaj
Beykoz Kürtaj Fiyatları, Beykoz Kürtaj, Beykoz Vakum Kürtaj, Beykoz Kürtaj Fiyatı, Beykoz Kürtaj Yapan Yerler, Beykoz 2017 Kürtaj Fiyatı, Beykoz Vakumlu Kürtaj
Arnavutköy Kürtaj Fiyatları, Arnavutköy Kürtaj, Arnavutköy Vakum Kürtaj, Arnavutköy Kürtaj Fiyatı, Arnavutköy Kürtaj Yapan Yerler, Arnavutköy 2017 Kürtaj Fiyatı, Arnavutköy Vakumlu Kürtaj
Tuzla Kürtaj Fiyatları, Tuzla Kürtaj, Tuzla Vakum Kürtaj, Tuzla Kürtaj Fiyatı, Tuzla Kürtaj Yapan Yerler, Tuzla 2017 Kürtaj Fiyatı, Tuzla Vakumlu Kürtaj
Çekmeköy Kürtaj Fiyatları, Çekmeköy Kürtaj, Çekmeköy Vakum Kürtaj, Çekmeköy Kürtaj Fiyatı, Çekmeköy Kürtaj Yapan Yerler, Çekmeköy 2017 Kürtaj Fiyatı, Çekmeköy Vakumlu Kürtaj
Beyoğlu Kürtaj Fiyatları, Beyoğlu Kürtaj, Beyoğlu Vakum Kürtaj, Beyoğlu Kürtaj Fiyatı, Beyoğlu Kürtaj Yapan Yerler, Beyoğlu 2017 Kürtaj Fiyatı, Beyoğlu Vakumlu Kürtaj
Büyükçekmece Kürtaj Fiyatları, Büyükçekmece Kürtaj, Büyükçekmece Vakum Kürtaj, Büyükçekmece Kürtaj Fiyatı, Büyükçekmece Kürtaj Yapan Yerler, Büyükçekmece 2017 Kürtaj Fiyatı, Büyükçekmece Vakumlu Kürtaj
Bakırköy Kürtaj Fiyatları, Bakırköy Kürtaj, Bakırköy Vakum Kürtaj, Bakırköy Kürtaj Fiyatı, Bakırköy Kürtaj Yapan Yerler, Bakırköy 2017 Kürtaj Fiyatı, Bakırköy Vakumlu Kürtaj
Beşiktaş Kürtaj Fiyatları, Beşiktaş Kürtaj, Beşiktaş Vakum Kürtaj, Beşiktaş Kürtaj Fiyatı, Beşiktaş Kürtaj Yapan Yerler, Beşiktaş 2017 Kürtaj Fiyatı, Beşiktaş Vakumlu Kürtaj
Silivri Kürtaj Fiyatları, Silivri Kürtaj, Silivri Vakum Kürtaj, Silivri Kürtaj Fiyatı, Silivri Kürtaj Yapan Yerler, Silivri 2017 Kürtaj Fiyatı, Silivri Vakumlu Kürtaj
Çatalca Kürtaj Fiyatları, Çatalca Kürtaj, Çatalca Vakum Kürtaj, Çatalca Kürtaj Fiyatı, Çatalca Kürtaj Yapan Yerler, Çatalca 2017 Kürtaj Fiyatı, Çatalca Vakumlu Kürtaj
Şile Kürtaj Fiyatları, Şile Kürtaj, Şile Vakum Kürtaj, Şile Kürtaj Fiyatı, Şile Kürtaj Yapan Yerler, Şile 2017 Kürtaj Fiyatı, Şile Vakumlu Kürtaj
Adalar Kürtaj Fiyatları, Adalar Kürtaj, Adalar Vakum Kürtaj, Adalar Kürtaj Fiyatı, Adalar Kürtaj Yapan Yerler, Adalar 2017 Kürtaj Fiyatı, Adalar Vakumlu Kürtaj

Call Now ButtonFiyat ve Randevu Ara